خواندنی ها-دیدنی ها
خانه / مدیریت و صنایع / تضمین کیفیت / دانلود استاندارد IATF 16949:2016

دانلود استاندارد IATF 16949:2016

استاندارد IATF 16949 :2016 را از انتهای مطلب دانلود نمایید.

صنعت خودرو نمونه‌اي از صنايعي است كه مجموعه‌اي از ويژگي‌ها مانند محصولات پيچيده، اهميت بالاي كيفي، الزامات ايمني، بازار گسترده فروش، ضريب اشتغال‌زايي قابل توجه و غيره را همزمان دارا مي‌باشد. با در نظر گرفتن تمام ويژگي‌ها، سيستم مديريت كيفيتي كه براي يك مجموعه توليد كننده خودرو و يا قطعات آن گزينش مي‌گردد، بايد حائز شرايط و الزاماتي باشد كه توانايي پاسخگويي به تمامي موارد فوق را دارا باشد. سرمايه‌گذاري‌هايي كه در سطح جهان در صنعت خودرو صورت گرفته و نيز توجه دقيق به زنجيره‌هاي تأمين (Supply Chain) و تلاش خودروسازان به ارتقاء تأمين‌كنندگان اين صنعت، از دير باز عاملي براي ايجاد استانداردهاي معتبري، همچون QS 9000 و VDA 6.1 بوده است.

هدف اين استاندارد نزديك كردن خواسته‌ها و انتظارات مرتبط با سيستم مديريت كيفيت سازندگان قطعات خودرو و ايجاد زباني مشترك بين آن‌ها و خودروسازان است.

استاندارد IATF 16949 در برگیرنده کلیه الزامات استاندارد ISO 9001 در کنار الزامات خاص صنف خودروسازی و نیز الزامات خاص مشتریان (نظیر خودرو ساز) می‌باشد.

شما میتوانید فایل آموزشی استاندارد IATF 16949 را که به صورت اسلاید بوده و توسط شرکت IMQ تهیه شده است را از لینک زیر دانلود نمایید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.