خواندنی ها-دیدنی ها
خانه / مدیریت و صنایع / تضمین کیفیت / بیشترین عدم انطباق ها در ممیزی IATF 16949:2016

بیشترین عدم انطباق ها در ممیزی IATF 16949:2016

بیشترین عدم انطباق هایی که در ممیزی های صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت خودرو IATF 16949 : 2016 گرفته شده، از کدام بندها و الزامات استاندارد می باشد؟

از زمان انتشار ویرایش جدید استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت خاص صنعت خودرو IATF 16949 : 2016 بیش از یک سال و اندی می گذرد. حدود بیش از هزار شرکت فعال در صنعت و زنجیره تأمین قطعات خودرو طی این مدت مورد ممیزی قرار گرفته اند و طبعا برای برخی از بندهای استاندارد بیشتر از دیگر الزامات، عدم انطباق گرفته شده است.

طی یادداشت هایی که جناب آقای استاد دکتران (به نقل از مدرس برجسته سیستم های مدیریت کیفیت، جناب آقای Paul Hardiman ) منتشر کرده اند ده الزام از استاندارد جدید بیش از بقیه به عنوان مغایرت و عدم انطباق شناسایی شده اند. فهرست این موارد بر اساس فراوانی عدم انطباق هایی که توسط سرممیزان در ممیزی های IATF 16949 : 2016 ثبت و اعلام شده، تنظیم گردیده است. لازم به گفتن است که این تجزیه و تحلیل آماری از اطلاعات ممیزی هایی که در سرتاسر جهان صورت گرفته انجام شده است.

آگاهی از این موارد برای کسانی که در پروژه پیاده سازی و استقرار استاندارد IATF در شرکت خود فعالیت می کنند و بایستی برای ممیزی صدور گواهینامه توسط CB آماده شوند، ممکن است ضمن جالب توجه بودن، کاربردی بوده و مفید هم باشد. امیدوارم که موفق باشید.

عناوین ده الزام مهم و شماره بندهای آن ها در استاندارد IATF را در ادامه می بینید:

  1. نگهداری بهره ور جامع، بند ۸-۵-۱-۵
  2. طرح های اقتضایی، ۶-۱-۲-۳
  3. مستندات سیستم مدیریت کیفیت، بند ۷-۵-۱-۱
  4. خروجی طراحی فرآیند ساخت، بند ۸-۳-۵-۲
  5. کنترل تولید و ارائه خدمات، بند ۸-۵-۱
  6. تصدیق راه اندازی کار، بند ۸-۵-۱-۳
  7. کنترل محصول دوباره کاری شده، بند ۸-۷-۱-۴
  8. پایش و اندازه گیری فرآیندهای ساخت، بند ۹-۱-۱-۱
  9. ورودی های بازنگری مدیریت – موارد تکمیلی، بند ۹-۳-۲-۱
  10. پایش تأمین کننده، بند ۸-۴-۲-۴

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.